kde koupit
kde koupit

Blog

Co pomáhá na atopický ekzém u dětí

Co pomáhá na atopický ekzém u dětí

16. 12. 2021
Doba čtení: 3 minut

Atopický ekzém se někdy objeví zčistajasna a i dítě, které mělo ještě minulý týden pokožku bez známek zarudnutí, se může osypat doslova přes noc. Co na atopický ekzém pomáhá, jak o pokožku atopika pečovat a proč se vůbec atopický ekzém u dětí objevuje? Odpovědi najdete v článku.

Jak poznat atopický ekzém u kojence?

Pokožka dítěte na konkrétních místech zčervená a oteče. Tato ložiska hodně svědí, a tak můžete pozorovat, že si dítě často suchou kůži drbe. Na kůži vznikají jemné trhlinky, které se můžou rozšířit a začít mokvat. První pomocí na suchou pokožku, která má problém zadržovat vodu, je přírodní ovesná kosmetika. Zabraňuje totiž dalšímu vysušování a pomáhá obnovovat ochrannou vrstvu pokožky.

Proč má dítě atopický ekzém?

Pokud má dítě v rodině atopika, pak je původ ekzému genetický. Zvýšenou citlivost kůže může zhoršovat životní prostředí, oslabený imunitní systém či nevhodná strava. V místech, kde je pokožka nejcitlivější, propouští ven vodu a dovnitř nechá vstoupit dráždivé látky a alergeny z okolí. Nejčastěji postihuje děti v kojeneckém věku, ale nevyhýbá se ani dospělým. Současná medicína zatím neumí atopický ekzém zcela vyléčit. Od vašeho pediatra však získáte doporučení, která vám pomohou zmírňovat příznaky. 

Co na atopický ekzém pomáhá?

Je možné, že budete muset vyzkoušet více druhů kosmetiky, než přijdete na to, který krém pokožku nedráždí a pomáhá zmírňovat příznaky atopického ekzému. Obecně však platí tato pravidla:

1.   Čistota a vzdušnost

Omezte v domácnosti materiály, které na sebe snadno nachytají prach (těžké závěsy, koberce, čalouněný nábytek), a při výběru matrace dejte pozor, aby měla snímatelný a pratelný potah. Textilie v postýlce atopika, a to včetně potahu matrace, by se měly hodit do pračky aspoň dvakrát do měsíce na 60 °C.

2.   Kvalitní oblečení

Zapomeňte na vlnu, chlupaté kožíšky a umělé materiály, ve kterých se dítě snadno zapaří. Vybírejte lehké bavlněné materiály, které spolehlivě odvádí pot a dovolují pokožce dýchat.

3.   Pravidelnost v péči

Promazávání pokožky několikrát denně by mělo být součástí každodenního programu. Podle závažnosti ekzému se poraďte se svým lékařem, jak často děťátko mazat.

Jak koupat?

Nebiolina dětská ovesná koupel, která pokožku hydratuje

Čím čistit?

Nebiolina ovesná micelární voda obohacená o prebiotika

Čím mazat?

Nebiolina dětský hydratační krém pro zklidnění pokožky

Koukněte také na:

Zvýhodněný balíček šetrné péče pro citlivou pokožku a pokožku se sklony k atopickému ekzému.

Top envelopephone-handsetcrossmenu