kde koupit
kde koupit

Blog

Péče o miminko v prvních týdnech života

Péče o miminko v prvních týdnech života

22. 09. 2022
Doba čtení: 3 minut

Na začátku se může zdát, že toho miminko po narození potřebuje hrozně moc. Hrozně moc věcí, pomůcek, přípravků a vybavení. Po pár dnech však dojdete k prozření, že seznam jeho potřeb je vlastně docela krátký a že nejdůležitější je vaše…

…láska.

Vstup do velkého světa mimo maminčino bříško je pro novorozená miminka šok, se kterým se vyrovnávají dlouhé týdny. V těchto dnech je nejdůležitější vaše péče a trpělivost. Těšte se z momentů spokojeného spánku a přijměte proplakané okamžiky s klidem. Šestinedělí je obdobím, kdy jste tu jeden pro druhého, kdy se vzájemně poznáváte a zjišťujete, co miminko potřebuje a co ho dokáže uklidnit

Většinou to bude některá z těchto věcí:

1.   Teplo a kontakt

Aby miminko zůstalo v teple, vyžaduje častý a intenzivní kontakt s maminkou. Nemějte strach z toho, že si dítě „rozmazlíte“, pokud jej budete často chovat. Tak to nefunguje. Miminko často pláče, pokud se necítí v novém prostředí bezpečně, a pocit bezpečí mu dokáže dodat vaše hřejivá náruč.

2.   Sucho a čisto

Mokrá plenka nepřináší klid ani pohodlí, proto často přebalujte a vždy také nezapomeňte miminku namazat zadeček dětským krémem na zadeček, aby nevznikala bolavá místa (pupínky na zadečku), která výrazně zhoršují celkový pocit fyzické pohody dítěte.

3.   Mléko

Nejdůležitějším zdrojem výživy je pro dítě mateřské mléko, které v prvních 6 měsících života 100% pokrývá potřebu jídla i pití. Pokud maminka kojit nemůže, má možnost přejít na umělou mléčnou výživu a tu po ukončeném 4. měsíci začít doplňovat příkrmy. Doba kojení je velmi individuální a vždy by měla probíhat pouze v režii matky a dítěte bez nevyžádaných rad okolí.

4.   Klid a spánek

Většina miminek zbožňuje denní spánek v kočárku na vzduchu, avšak i doma by mělo vzniknout prostředí, kde si dítě bude moct v klidu oddechnout. S klidným spánkem v postýlce vám může pomoci hnízdečko pro miminka, jehož ohraničený prostor přináší pocit bezpečí. Pokud máte problém s večerním uspáváním, pak skvěle fungují rituály – každý den ve stejnou hodinu se věnujte koupání, masáži a krmení. Tento čas vám bude zpříjemňovat unikátní ovesná kosmetika pro novorozence Nebiolina.

Naše top produkty pro večerní předspinkací rituál jsou:

Dětská eko bio kosmetika Nebiolina s výtažky z organických ovesných zrn je bez parabenů, silikonů a sulfátů a tedy hypoalergenní. Příjemně hydratuje, má ochranné účinky a pomáhá na atopický ekzémPrestižní certifikát ICEAzajišťuje absolutní nezávadnost i pro tu nejcitlivější pokožku. 

Top envelopephone-handsetcrossmenu